08.12.2019 23:06

Zápas č.1

HK Liesek - HK Námestovo 3:2 (0:2 – 2:0 – 1:0)

Popis stretnutia :

Oba tímy začali toto derby o lídra tabuľky opatrne. V tretej minúte úvodný gól vybojoval

Tibor Grígeľ, ktorému asistoval Matej Záhradník. Tímy postupne zvyšovali hernú aktivitu.

Od polovice tretiny domáci zlepšili obranu a súperovi doslova nedovolili vystreliť.

V 8.minúte Lukáš Kabáč zachytil puk pred brankárom hostí. Túto obrovský šancu vyrovnať

však nevyužil, a to aj vďaka výbornému zákroku Juraja Gracáka. Aj napriek pretrvávajúcej

výbornej defenzíve domácich sa v 11.minúte znovu radovali hostia, vďaka výbornému

hernému prehľadu Martina Slovíka. Úvod druhej tretiny jednoznačne vyšiel domácim, ktorí

sa v priebehu jednej minúty dokázali dostať naspäť do zápasu, a to vďaka aktívnej hre

Andreja Šuvadu, ktorý vsietil oba góly. Do konca tretiny sa hrala vyrovnaná partia a napriek

tomu, že už nepadol žiadny gól si diváci užili naozaj výborný hokej. V poslednej časti hráči

pritvrdili a na oboch stranách sa veľa vylučovalo. V 35.minúte sa počas vlastného oslabenia

uvoľnil kapitán Liesečanov Ján Šuvada a chladnokrvne poslal svoj tím do vedenia. Do konca

tretiny sa už hosťom nepodarilo vyrovnať a tak HK Liesek ostáva na čele tabuľky.

Góly LIE:

1: 2 – 16:04 – Andrej Šuvada

2:2 – 16:30 - Andrej Šuvada (Dalibor Baňák)

3:2 – 35:59 - Ján Šuvada OS1

Góly NAM:

0:1 – 02:49 – Tibor Grígeľ (Matej Záhradník)

0:2 – 11:30 – Martin Slovík (Dávid Matis)

Vylúčenia a trestné minúty : 7/22 – 6/12

LIE: OT-10 min – Marek Lieskovský – nešportové správanie

Presilovky: 0/0

Oslabenia: 1/0

Rozhodcovia: Erik Pacalaj, Tomáš Chyľa

Zápas č.2

HK Slanica – HK Vavrečka 5:1 (1:0 – 2:1 – 2:0)

V prvej tretine sa hral nervózny hokej a veľa sa vylučovalo. V 4.minúte jediný gól tejto časti

predviedol Daniel Zajac zo Slanice. V druhej tretine boli znovu lepší domáci najmä vďaka

Kornelovi Oselskému, ktorý pridal dva góly. Za Vavrečanov sa v tejto tretine presadil Nikolas

Ferleťjak, ktorý spoločne s Jozefom Kozaňákom a Michalom Hrkeľom potrestali vylúčenie na

strane domácich za napadnutie. Po prestávke sa Vavrečania už iba viac menej trápili

a nedokázali využiť ani ponúknuté presilové hry. Od 37.minúty po väčšej šarvátke oba tímy

začali hrať vlažne. Následne ešte na 5:1 za domácich prihodil svojím druhým a zároveň

posledným gólom stretnutia Daniel Zajac.