01.12.2019 21:10

Zápas č.1

HK Slovan Trstená - HK Slanica 8:5 (5:3 – 1:2 – 2:0)

Popis stretnutia :

Len 8. sekúnd stačilo domácemu Filipovi Šuhajovi na vsietenie úvodného gólu stretnutia.

Následne dorážkou zvyšoval Michal Kráľ. Vlažné herné temp zo strany hostí spôsobilo že od

piatej minúty museli doháňať už trojgólové manko. Slaničanov napokon vlastným gólom

potešil Michal Furdek, ktorému sa puk nešťastné odrazil z hokejky rovno za chrbát Milana

Plevjaka. Ľavú žŕdku v 10. minúte tvrdou strelou od červenej čiary nastrelil Daniel Zajac zo

Slanice. V závere tretiny hostia zvýšili hernú aktivitu a napokon sa im podarilo konečne

strelecky presadiť zásluhou Mateja Sochu ktorému asistoval František Ľuba. To, že brankár

hostí má čierny deň potvrdili aj dva lacné góly z hokejok Patrika Gočála a Filipa Šuhaja. Tri

sekundy pred koncom prevej tretiny na 5:3 znižoval Daniel Zajac. V druhej tretine už hrali

oba tímy v plnom nasadení. Trstenčania na svoju stranu pridali iba jeden gól, ktorý v 21.

minúte počas vlastného oslabenia pre svoj tím vybavil Juraj Kadlubiak. Následne si domáci

neustriehli fauly. Rozhodcovia v tom istom čase vylúčili dvoch hráčov za podrazenie

a nedovolené bránenie, za čo ich Jaroslav Zajac aj gólovo potrestal. Kontaktný gól na 6:5 dal

v 25. minúte Daniel Zajac. V záverečných sekundách prostrednej časti Matej Socha zachytil

puk za modrou čiarou no tento samostatný nájazd a zároveň šancu vyrovnať zahodil len

strelou do brankára. V tretej tretine sa hostia trápili. Napriek viacerým príležitostiam sa im

nepodarilo strelecky presadiť a tak domáci dvoma gólmi len upravili skóre na výsledných 8:5,

Góly TRS:

1: 0 – 00:08 – Filip Šuhaj

2:0 – 02:52 – Michal Kráľ (Patrik Gočál)

3:0 – 04:25 - Filip Šuhaj (Michal Kráľ)

4:2 – 12:42 - Patrik Gočál (Filip Šuhaj, Roman Jankoľa)

5:2 – 13:57 - Filip Šuhaj (Michal Kráľ)

6:3 – 20:47 – Juraj Kadlubiak OS1

7:5 – 35:20 - Michal Kráľ (Filip Šuhaj)

8:5 – 42:00 – Pavol Schwarzbacher (Filip Šuhaj)

Góly SLA:

3:1 – 07:30 – František Ľuba

3:2 – 11:34 – Matej Socha (František Ľuba)

5:3 – 14:57 – Daniel Zajac (Jaroslav Zajac, Adam Jagnešák)

6:4 – 22:14 - Jaroslav Zajac PH2

6:5 – 24:05 - Daniel Zajac (Jaroslav Zajac)

Vylúčenia a trestné minúty : 8/16 – 2/4

Presilovky: 0/1

Oslabenia: 1/0

Rozhodcovia: Erik Pacalaj, Tomáš Chyľa

Zápas č.2

HK Vavrečka – HK Liesek 5:4 (1:2 – 3:0 – 1:2)

Stretnutie za domácich strelecky otvoril v druhej minúte Miroslav Hrkeľ, ktorému asistoval

Marek Koštál. Vďaka rýchlej korčuliarskej aktivite sa v 6. minúte podarilo vyrovnať

Richardovi Baňákovi. Prvá tretina bola napokon úspešnejšia pre Liesečanov vďaka Petrovi

Bartošovi, ktorý v 11. minúte zvyšoval na 1:2. V úvode druhej tretiny presilovú hru za

držanie Lukáša Miklúšeka na vyrovnávajúci gól využil Dominik Ferleťjak. V 24. minúte

Miloš Ferleťjak strelou pomedzi betóny prekvapil brankára hostí Dominika Lužbeťáka. V tej

istej minúte rozhodcovia nariadili trestné strieľanie za úmyselné hodenie hokejky Andreja

Šuvadu z Liesku, ktoré chladnokrvne premenil Nikolas Ferleťjak. V tretej tretine sa hral

nervózny a tvrdý hokej. Veľa sa vylučovalo. Hneď v úvode Richard Baňák bodoval počas

vlastného oslabenia, ktoré však napokon vo svoj prospech využili aj domáci Vavrečania.

Následne sa karta obrátila a Andrej Šuvada z Liesku využil presilovú hru. V dramatických

záverečných minútach sa napokon hosťom vrátiť do zápasu nepodarilo a tak sa napokon

radovali Vavrečania, ktorým sa ako prvým v tomto ročníku podarilo poraziť zatiaľ