24.11.2019 18:33

Zápas č.1

HK Slanica - HK Liesek 4:5 (1:2 – 3:1 – 0:2)

Popis stretnutia :

Prvý góly zápasu na seba nenechal dlho čakať a zásluhou Dávida Miklušeka prišiel už v 3

minúte zápasu. Dokonca tretiny padli ešte 2 góly a stav na konci prvej tretiny bol 1:2 Domáci

sa zo začiatku prvej tretiny poučili a nenechali nič na náhodu, keď Jakub Kšenzulák po

nahrávke Daniela zajaca vyrovnal na 2:2. V dvadsiatej minúte sa uvoľnil hráč liesku Dávid

Miklušek, no podarilo sa mu nastreliť len bližšiu tyčku domácich a hra pokračovala v rýchlom

tempe ďalej. V dvadsiatej minúte hry sa HK Liesku znovu podarilo dostať do vedenia čo

domácich neodradilo a zásluhou Daniela Zajaca , ktorý dal vyrovnávajúci gól bolo skóre opäť

nerozhodné. Dve minúty dokonca druhej tretiny sa Slanici podarilo dostať do vedenia vďaka

Jánovi Bakaľovi, ktorý prestrelil brankára hostí strelou od modrej čiary. V tridsiatej druhej

minúte domáci brankár Matúš Bolek zabránil prudkej strele kapitána HK Liesku vďaka čomu

hra pokračovala vo vyrovnanom stave. O dve minúty na to sa opakoval rovnaký scenár a po

chybe obrancu domácich sa Ján Šuvada opäť dostal do samostatného nájazdu, ktorý sa mu

nepodarilo premeniť. Hra pokračovala rýchlym tempom no skóre sa upravovalo až 10 sekúnd

dokonca zápasu kedy Kapitán Liesku Ján Šuvada strelil víťazný gól zápasu na 5:4 .

Góly SLA:

1:2 – 13:06 – Zajac Daniel ( Kšenzulák Jakub )

2:2 – 15:18 -Kšenzulák Jakub ( Zajac Daniel )

3:3 – 23:59 – Zajac Daniel OH1

4:3 – 27:47 Bakaľa Ján ( Ľuba František , Jagnešák Adam) PH1

Góly LIE:

0: 1 – 03:57– Miklušek Dávid (Baňák Dalibor , Baňák Richard)

0: 2– 04:14 – Babinský Peter (Miklušek Dávid) PH1

2: 3 – 23:26 – Miklušek Dávid

4:4 – 30:43 – Šuvada Andrej

4:5 - 44:50 - Šuvada Ján

Zápas č.2

HK Námestovo - HK Slovan Trstená 7:1 (4:0 – 0:1 –3:0)

Oba tímy začali hrať rýchly a agresívny hokej na čo v tretej minúte zápasu doplatili hráči

trstenej ,keď bol Patrik Gočál vylúčený za sekanie, čo následne potrestal gólom Igor Olbert.

Domáci napriek vstrelenému gólu neprestávali s útočným tlakom a v štvrtej minúte strelili

druhý gól zásluhou Mateja Zahraníka. Zdanlivo vyrovnaný koniec tretiny zakončili

Námestovci dvoma gólmi do šatne HK Trstenej.Začiatkom druhej tretiny sa Námestovcom

naskytla šanca traja na jedného avšak zásluhou obráncu HK Trstenej sa im nepodarilo navýšiť

skóre. O pár minú neskôr sa naskytla veľká šanca Tobiasovi Farskému z Námestova, avšak

brankár trstenej bol tentokrát úspešnejší . V dvadsiatej minúte sa pre hráča HK Trstenej Filipa

Šuhaja naskytla veľká gólova príležitosť ktorú bez váhania využil a vo vlastnom oslabení

upravil skóre na 1:4 . O pár minút neskôr sa Patrik Gočál ocitol v identickej situácii no tento

krát bol úspešnejší brankár domácich. V štyridsiatej minúte hry sa do prečíslenia dostali hneď

dvaja Námestovský hráči Roman Huľo a Martin Slovík ktorí nezaváhali a zvýšili na 6:1 . Na

konci stretnutia sa nechal vylúčiť hráč trstenej Furdek Michal čo potrestal hráč Námestova

Igor Olbert a upravil skóre na výsledných 7:1 .