17.11.2019 17:39

Zápas č.1

HK Námestovo - HK Vavrečka 13:7 (3:3 – 4:4 – 6:0)

Popis stretnutia :

Skóre stretnutia už v druhej minúte po nevydarenej no peknej akcii domácich v podaní Mateja

Záhradníka a Romana Huľa, ktorý nastrelil len prvú žŕdku, nakoniec v rýchlom protiútoku

otvorili hostia. Následne však spomínaná dvojica domácich nenechala nič na náhodu.

Tentokrát však v opačnom garde. Roman Huľo ukázal výborný prehľad na ľade a našiel pred

prázdnou bránou Mateja Záhradníka, ktorý vyrovnal. V tej istej minúte Námestovčania

využili presilovú hru za podrazenie Vladimíra Madleňáka z Vavrečky. V 6. minúte na 3:1

zvyšoval Roman Huľo. Počas vlastného oslabenia strelou od modrej čiary pomedzi betóny

prekvapil brankára Martina Pribylinca. V závere tretiny hostia zvýšili hernú aktivitu a

zásluhou Dominika Ferľetjaka a kapitána Jaroslava Hoľmu dokázali vyrovnať v priebehu

dvoch minút. V druhej tretine gólová prestrelka pokračovala. Hral sa výborný, vyrovnaný no

nervózny hokej. Oba tímy si na svoju stranu pripísali po štyri góly a po prestávke do

záverečnej časti stretnutia znovu v nastupovali s čistým štítom. Využitá presilová hra v úvode

poslednej tretiny nakopla domácich. V 34.mnúte Dávid Matis perfektným blafákom zvyšoval

na 9:7. Potom už jeho spoluhráči sypali jeden gól za druhým a v 40 minúte už viedli

s náskokom piatich gólov. Napriek snahe a výborne odohratým predchádzajúcim dvom

častiam zápasu sa už Vavrečanom nepodarilo toto gólové manko dohnať a záverečný 13. gól

počas vlastnej presilovej hry Námestovčanom doslova darovali.

Góly NAM:

1: 1 – 02:08 – Matej Záhradník (Roman Huľo)

2:1 – 02:48 - Roman Huľo (Tomáš Štefaničiak) PH1

3:1 – 05:54 - Roman Huľo (Michal Devečka) OS1

4:3 – 16:07 - Roman Huľo (Dávid Matis)

5:7 – 23:40 - Dávid Matis (Roman Huľo)

6:7 – 24:33 - Tomáš Štefaničiak (Tibor Grígeľ)

7:7 – 25:04 - Matej Záhradník

8:7 – 32:29 – Dávid Matis (Adam Haluška) PH1

9:7 – 33:48 - Dávid Matis (Roman Huľo, Matej Záhradník)

10:7 – 34:21 - Roman Huľo (Tomáš Štefaničiak)

11:7 – 36:56 - Dávid Matis (Roman Huľo)

12:7 – 39:33 - Matej Záhradník (Dávid Matis, Roman Huľo)

13:7 - 42:03 - Roman Huľo OS1

Góly VAV:

0:1 – 01:19 - Dominik Ferleťjak (Nikolas Ferleťjak, Miloš Ferleťjak)

3:2 – 11:54 - Dominik Ferleťjak (Vladimír Madleňák)

3:3 – 13:46 – Jaroslav Hoľma (Kristián Gandi)

4:4 – 16:58 - Miloš Ferleťjak (Nikolas Ferleťjak)

4:5 – 20:06 – Dominik Ferleťjak (Vladimír Madleňák) PH1

4:6 – 21:18 - Dominik Ferleťjak

4:7 – 23:07 - Nikolas Ferleťjak (Dominik Ferleťjak)

Vylúčenia a trestné minúty : 6/12 – 6/12

Presilovky: 2/1

Oslabenia: 2/0

Rozhodcovia: Erik Pacalaj, Tomáš Chyľa

Zápas č.2

HK Slovan Trstená – HK Liesek 0:3 (0:2 – 0:0 – 0:1)

Vysoké herné nasadenie oboch tímov naznačovalo výborný hokejový zápas. V 8. minúte

úvodným gólom početnú fanúšikovskú základňu hostí potešil Marek Lieskovský za asistencie

Lukáša Miklúšeka. Zodpovedná hra sa Liesečanom vyplatila aj v 12. minúte, kedy na 0:2

zvyšoval Peter Babinský. Ani presilová hra v závere prevej tretiny nepomohla domácim

Trstenčanom dosať sa do zápasu. Domáci v druhej tretine zlepšili obranu a aj napriek dvom

odohratým presilovým hrám sa im stále nedarilo prekonať výborne chytajúceho Dominika

Lužbeťáka. V 27. minúte rozhodcovia nariadili trestné strieľanie za podrazenie Miloša

Furdeka. Túto šancu znova zvyšovať Peter Babinský nakoniec zahodil a tak sa v prostrednej

časti napokon nedokázal presadiť ani jeden z tímov. V tretej tretine domácim znova priháralo,

keď sa nechali dva krát po sebe vylúčiť. Hostia nakoniec túto presilovú hru o dvoch hráčov

nedokázali využiť. Napätý záver stretnutia ponúkol divákom šarvátku, a tak sa necelé dve