03.11.2019 18:28

Zápas č.1

HK Vavrečka - HK Slovan Trstená 6:9 (1:4 – 3:3 – 2:2)

Popis stretnutia :

Domáci Vavrečania sa ujali vedenia už v 1. minúte zásluhou Dominika Ferleťjaka. Asistoval

mu Miroslav Laššák. Následne rozhodcovia posadili na trestnú lavicu Vladimíra Madleňáka

za napadnutie. Domáci sa ubránili, no táto presilová hra nakopla Trstenčanov, ktorí zvýšili

hernú aktivitu. V 7. minúte hostia vyrovnali. Filip Šuhaj doslova pretlačil puk za chrbát

brankára Martina Pybilinca, ktorému sa ani v ďalších minútach moc nedarilo. Z poza svojho

chrbta lovil puk do konca tretiny ešte tri krát. V úvode druhej tretiny na 1:5 zvyšovala dvojica

Martin Lepáček a Miroslav Pekarčík. V tej istej minúte sa nakoniec podarilo prelomiť

strelecké nešťastie domácich Dominikovi Ferleťjakovi. Po tomto góle Vavrečania začali hrať

naplno, a spustili tak gólovú prestrelku. V polovici druhej časti hostia ponúkli súperovi

presilovú hru o dvoch hráčov, ktorú nielenže nevyužili, ale dokázali dokonca inkasovať. Po

chybe obrancov sa do samostatného nájazdu uvoľnil Patrik Gočál. Jeho prvá strela bola síce

neúspešná ale proti dorážke už brankár nemal šancu. V 26. minúte sa v plnej paráde

predviedol Nikolas Ferleťjak. Po nahrávke od Miroslava Laššáka sa pretlačil pomedzi

obrancov domácich a chladnokrvne zavesil do ľavého horného rohu. Tretia časť pokračovala

v rovnakom tempe. Štyri minúty pred koncom stretnutia za stavu 5:9 bolo nariadené trestné

strieľanie za podrazenie hráča hostí Miloša Furdeka na ktoré sa postavil Nikolas Ferleťjak,

ktorý však nájazd nepremenil. Reparát sa mu však podaril využitím presilovej hry v podobe

posledného gólu stretnutia.

Góly VAV:

1: 0 – 01:00 – Dominik Ferleťjak (Miroslav Laššák)

2:5 – 16:40 - Dominik Ferleťjak (Nikolas Ferleťjak)

3:5 – 18:41 – Miroslav Hrkeľ (Kristián Gandi)

4:6 – 25:44 - Nikolas Ferleťjak (Miroslav Laššák, Kristián Gandi) OS1

5:9 – 35:01 - Nikolas Ferleťjak (Peter Halimovič)

6:9 – 41:20 - Nikolas Ferleťjak (Dominik Ferleťjak) PH1

Góly TRS:

1:1 – 06:22 – Filip Šuhaj (Patrik Gočál)

1:2 – 10:07 –Martin Lepáček

1:3 – 12:59 – Michal Kráľ

1:4 – 14:27 – Patrik Gočál (Juraj Kadlubjak)

1:5 – 16:08 - Martin Lepáček (Miroslav Pekarčík)

3:6 – 23:13 - Patrik Gočál OS2

4:7 – 26:06 - Filip Šuhaj (Juraj Kadlubjak)

4:8 – 33:04 - Michal Kráľ (Miroslav Pekarčík)

4:9 – 33:54 – Matej Kuráň (Marián Pafčuga)

Vylúčenia a trestné minúty : 4/8 – 5/10

Presilovky: 1/0

Oslabenia: 1/1

Rozhodcovia: Erik Pacalaj, Tomáš Chyľa

Zápas č.2

HK Slanica – HK Námestovo 1:7 (0:3 – 1:2 – 0:2)

Oba tímy hrali naplno hneď od začiatku stretnutia. Krosček Jakuba Kšenzuláka zo Slanice

potrestal v 2.minúte Tobias Farský. Strelou od modrej čiary z ľavej strany ihriska prekvapil

brankára Mária Huráka. Následne sa na 4.minúty za hostí posadil na trestnú lavicu Adam

Haluška. Námestovčania aj počas vlastného oslabenia dokázali zatlačiť súpera do obranného

pásma. V 6. minúte ešte stále počas vlastného oslabenia sa cez pol hracej plochy prekľučkoval

Dávid Matis a zvyšoval na 0:2. Prvú tretinu po nahrávke od Štefana Pitáka tvrdou no tento

krát presne mierenou strelou uzavrel Matej Záhradník. V druhej časti boli znovu lepší

Námestovčania aj vďaka brankárovi Jozefovi Sochovi, ktorý vychytal značný počet gólových

príležitostí. Presadili sa Martin Slovík a v peknej gólovej akcii Adam Haluška, ktorému

presne nahrával Igor Olbert. Jediným gólom za domácich v tejto časti stretnutia bodoval iba

Ján Bakaľa. Napriek značnému počtu gólových príležitosti na oboch stranách diváci videli do

konca stretnutia už iba dva góly a to znovu v podaní hostí. Prvý z hokejky Romana Huľa a v

poslednej minúte stretnutia gólovú bodku v podaní Igora Olberta.