Zápas č.1

HK Námestovo - HK Liesek 6:7 (2:3 – 1:0 – 3:3 - SN 0:1)

Popis stretnutia :

Hneď od úvodného vhadzovania sa hral aktívny hokej. Ako prvým sa podarilo presadiť

domácim strelou z hokejky Romana Huľa Ukážkovým zákrokom lapačkou potešil divákov v

5. minúte brankár Námestova Jozef Socha. O minútu neskôr, po strele Richarda Baňáka na

1:1, však už puk vyťahoval zo siete. V 12. minúte sa počas vlastného oslabenia po chybe

obrancu do šance dostal Dávid Miklúšek. Túto strelu síce brankár pohotovo vyrazil, no proti

presne mierenej dorážke do ľavého horného rohu už nemal žiadnu šancu. Stále trvajúcu

presilovú hru napokon gólom ukončil Matej Záhradník. Druhá tretina začala vylúčením za

držanie na strane hostí. Peknú gólovú príležitosť si počas tohto oslabenia vybojoval Ján

Šuvada, ktorý šikovnou kľučkou obišiel obrancu domácich. Brankára z tejto nepríjemnej

situácie napokon zachránila žŕdka. Následne oba tímy znervózneli a začalo sa vylučovať.

V 24.minúte na vyrovnávajúci gól presilovú hru využil Martin Slovík. V úvode poslednej

časti boli jednoznačne lepší Liesečania. Najskôr po skrumáži pred bránou domácich úradovala

dvojica Dávid Miklúšek a Juraj Matejčák. O necelú minútu si na prihrávku pred odkrytou

bránkou pohotovo počkal Andrej Šuvada. Po nevydarenom vstupe do poslednej časti sa

napokon domáci dostali späť do tempa a po napätom súboji po záverečnom klaksóne na

tabuli napokon svietilo nerozhodne 6:6. Nasledovali samostatné nájazdy v ktorých boli

úspešnejší hostia.

Góly NAM:

1: 0 – 02:58 – Roman Huľo (Slovík Martin)

2:2 – 11:34 - Matej Záhradník PH1

3:3 – 23:59 – Martin Slovík (Roman Huľo, Matej Záhradník) PH1

4:5 – 35:26 - Roman Huľo (Slovík Martin)

5:6 – 37:15 – Igor Olbert (Matej Záhradník)

6:6 – 37:27 - Martin Slovík (Igor Olbert)

Góly LIE:

1:1 – 05:57 – Richard Baňák (Dávid Miklúšek)

2:1 – 11:25 - Dávid Miklúšek OS1

3:2 – 14:07 – Lukáš Kabáč (Andrej Šuvada, Ján Šuvada)

3:4 – 33:07 - Dávid Miklúšek (Juraj Matejčák)

3:5 – 33:54 - Andrej Šuvada (Dávid Miklúšek)

4:6 – 35:36 - Lukáš Kabáč (Ján Šuvada)

Vylúčenia a trestné minúty : 3/6 – 6/12

Presilovky: 2/0

Oslabenia: 0/1

Rozhodcovia: Pacalaj Erik, Chyľa Tomáš

Zápas č.2

HK Vavrečka – HK Slanica 5:4 (2:2 – 1:0 – 2:2)

V prvých minútach stretnutia si oba tímy zahrali presilovú hru, no gól nepadol. Až v 7. minúte

skákajúci puk za chrbát Martina Pribilinca v bráne Vavrečky pretlačil Daniel Zajac. Domáci

na gólovú radosť nemuseli dlho čakať. V rýchlom protiútok vyrovnal kapitán Jaroslav

Hoľma. V ďalšom priebehu tretiny na každej strane pribudlo po góle a tak sa v druhej tretine

mohol zápas začať odznova. V tejto časti sa hral vlažný hokej. V 28.minúte pomalou strelou

Slanického brankára prekvapil Nikolas Ferleťjak. Tretia tertina začala v rovnakom tempe, bez

výraznejších gólových príležitostí. Hráči korčuliarsky zrýchlili, až po tom čo, zvonila žŕdka z

hokejky Adama Jagnešáka zo Slanice. V 40. minúte Dominik Ferleťjak za asistencie Nikolasa

Ferleťjak zvyšoval na 4:2. V ďalšom priebehu hostia zabrali a vďaka Danielovi Zajacovi a

Martinovi Krišovi dokázali druhý krát v zápase vyrovnať. V dramatickom závere napokon 11.

sekúnd pred koncom o výhre domácich Vavrečanov rozhodol Dominik Ferleťjak, ktorý

zároveň potrestal vylúčenie Jána Bakaľu za sekanie.