Zápas č.1

HK Liesek - HK Slanica 4:1 (3:0 – 1:0 – 0:1)

Popis stretnutia :

Góly LIE:

Do výbornej streleckej pozície sa už počas úvodnej minúty pretlačil domáci hráč Marek

Lieskovský. Jeho strelu však ukážkovým zákrokom zneškodnil Mário Hurák. V druhej minúte

udrela trojica Tomáš Javorek, Richard Baňák a Lukáš Miklúšek, ktorá otvorila skóre

stretnutia. Presilovú hru za podrazenie Jána Bakaľu v polovici tretiny strelou na 2:0 využil

Dávid Miklúšek. Následne sa hostia nechali znova vylúčiť. Počas tohto oslabenia sa

predviedol Daniel Zajac zo Slanice. Prekorčuľoval sa cez kompletnú päťku až pred bránu, čím

donútil súpera hákovať. Napriek peknej hre zo strany hostí sa im stále výraznejším spôsobom

nedarilo súpera ohroziť. Početnú základňu fanúšikov domáceho tímu potešil v závere tretiny

ešte pekným gólom v samostatnej akcii Dávid Miklúšek. Do druhej tretiny naskočili

Liesečania s maximálnym nasadením a len 23. sekúnd stačilo Marekovi Chovančákovi aby po

štvrtý krát za svojím chrbtom hľadal puk brankár hostí. V nasledujúcich minútach sa

Slaničania znova nechali dva krát posadiť na trestnú lavicu, no aj napriek tomu sa im do

konca tretiny podarilo udržať skóre. Aj napriek výraznému gólovému náskoku domáci

Liesečania absolútne nezvládli poslednú časť stretnutia. Začali faulovať a takmer šesť minút

sa striedali na trestnej lavici, počas ktorých tak Slničanom umožnili hrať v prevahe o dvoch

hráčov. Hostia bombardovali Dominika Lužbeťáka až do polovice tretiny a stále sa im

nepodarilo prekonať streleckú šťastenu. Napriek tomu, že domáci sa museli poriadne obracať

aby neinkasovali, ani ďalšom priebehu zápasu sa nepoučili a pokračovali v ohrievaní trestnej

lavice. Najmä vďaka ich nedisciplinovanosti sa v 41.minúte predsa len podarilo presadiť aj

Slaničanom. Filip Jasenek za asistencie Jána Bakaľu potrestal Richarda Baňáka za

napadnutie. Do konca zápasu už gól nepadol a tak si Liesečania touto výhrou definitívne

spečatili víťazstvo OHL ligy v tomto ročníku.

1: 0 – 01:15 – Lukáš Miklúšek (Richard Baňák, Tomáš Javorek)

2:0- 06:35 – Dávid Miklúšek (Dalibor Baňák) PH1

3:0 – 12:46 - Lukáš Miklúšek

4:0 – 15:23 – Marek Chovančák (Ján Šuvada, Andrej Šuvada)

Góly SLA:

4:1 – 41:16 - Filip Jasenek (Ján Bakaľa) PH1

Vylúčenia a trestné minúty : 13/34 – 7/14

Zápas č.2

HK Slovan Trstená – HK Námestovo 2:4 (1:0 – 1:0 – 0:4)

Posledný zápas OHL tejto sezóny sa hral v pohodovom tempe. Prvé dve tretiny vyšli lepšie

domácim Trstenčanom. V obidvoch častiach sa presadil Marko Balún. Pri druhom góle mu

asistoval Patrik Gočál. Po úvodnom buly tretej tretiny sa domáci nechali viac krát vylúčiť

a znervózneli. Túto hernú nepohodu súpera využili hostia a v 33.minúte Roman Huľo vsietil

kontaktný gól. O necelé dve minúty sa podarilo vyrovnať Františekovi Jancekovi čo hostí

naštartovalo. Napokon sa im do konca zápasu podarilo ešte dva krát prekonať Milana